Kazanmaya Hazır Mısınız? Piaff Temsilcisi Olmak İçin Tıklayın
27. SAYI ONLINE KATALOG

Sütyen seçimi hem sağlık hem de estetik yönden büyük bir öneme sahiptir. Bedeninize uygun olmayan sütyenler omuz ve sırt ağrılarına neden olurken bedeninize uygun sütyenler duruşunuzu bile etkilemektedir. Bu makalemizde doğru bedende sütyen tercihiniz için beden tablosunu nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

 

İLK ÖLÇÜM (Göğüs Altı Ölçümü)

Doğru sütyen seçiminde ilk yapmanız gereken uygun boyutta sütyen seçimidir. Bunun için ilk ölçüm göğüs altı ölçümüdür.

Soldaki resimdeki gibi mezura yardımı ile sütyen altından düzgün şekilde sütyen altından ölçüm yapın ve kaç cm olduğunu yazın.  Ölçüm sırasında nefesinizi tutmayın, meziroyu çok fazla sıkmayın. Rahat bir ölçüm daha sağlıklı sonuç almanızı sağlayacaktır. Ancak çok fazla gevşek tutmanız da hatalı ölçüme neden olabilir. Yandaki resimdeki gibi düz bir şekilde ve çok sıkmadan göğüs altı ölçünüzü alabilirsiniz.

 

 

 

 

İKİNCİ ÖLÇÜM (Göğüs Üzeri Ölçüm)

Hesaplama işlemi için ikinci adımda soldaki resimdeki gibi göğüs üzeri ölçüm yapmalısınız. Bu Ölçüm CUP bedeninizi doğru olarak saptamanızda büyük öneme sahiptir.

Mezura yardımı ile soldaki resimdeki gibi yere paralel olarak göğüs üstü ölçümünüzü yapabilirsiniz. Eller rahat durarak birinci adımdaki gibi çok fazla sıkmadan ve çok da gevşek bırakmadan ölçümünüzü yapabilirsiniz. Ölçüm sonucunu tekrar not alın.

Şimdi beden tablosundan sütyen bedeninizi hesaplayalım… Aşağıdaki tablo ile sütyen bedeninizi hesaplayacağınız gibi, Piaff Networking web sitemizden beden ölçüm butonu aracılığı ile de kolaylıkla sütyen ölçünüzü hesaplayabilirsiniz. Piaff Networking size sütyen bedeninizi hesaplamanız için özel bir hesaplama aracı sunmaktadır. Dilerseniz BURAYI tıklayarak az önce edindiğiniz bilgilerle sütyen bedeninizi öğrenebilirsiniz…

Şimdi tablo yardımı ile sütyen bedeninizi öğrenelim:

Yukardaki tabloya göre beden ve CUP ölçümünün kesiştiği hane size sütyen ölçünüzü verecektir. Örneğin ilk ölçüm yaptığınız göğüs altı ölçümünüz (beden) 87cm ; göğüs üstü ölçümünüz (cup ) 100cm olarak yazdınız. Bu durumda Beden satırında 87’yi bulduk ve 85 beden olduğunuzu gördük. 85 sütununda alta doğru baktığımızda 100 Cup B’ye denk geldiğinden sütyen ölçünüz tam olarak 85B olur.

*ÖLÇÜM TABLONUZU UNUTTUĞUNUZDA BU BİLGİ KURTARICINIZ OLABİLİR!

Meme üstü ölçüsüyle meme altı ölçüsü arasındaki fark;

6,5 cm’e kadar ise A CUP,

6,5 cm – 13 cm’e kadar ise B CUP,

13 cm – 19,5 cm’e kadar ise C CUP,

19,5 cm – 26 cm’e kadar ise D CUP,

26 cm -32,5 cm’e kadar ise DD CUP ölçüsüne sahipsiniz demektir.

 

 

 

İnternette Güvenli Alışveriş
BENİ ARAYIN
Web sitemizi kullanırken size daha iyi bir deneyim yaşatmak adına çerezleri kullanıyoruz. Gizlilik ve Güvenlik sayfamızda çerezlerin ne olduğu ve nasıl kullanıldığı anlatılmaktadır. KABUL EDİYORUM
.hosgeldin-kampanya