Kazanmaya Hazır Mısınız? Piaff Temsilcisi Olmak İçin Tıklayın

Satış Sırları

Katalogla satış işi bir nevi tavsiyenin gücü olarak isimlendirilse de satış yaparken davranışlarımız, kelime seçimlerimiz satış sonucunu etkilemektedir. Kimi insanlar bu yetilere doğuştan sahipken; yani farkında bile olmadan uyguluyorken kimileri öğrenmeyle harika bir satışçı olabilir. Bugün bazı satış tekniklerinden bahsedeceğiz…

Satacağınız ürünleri tanıyın! Yani ilk müşteriniz kendiniz olun.

Satış ağınızı güncel tutun. Telefon rehberiniz yeni isimlerle sürekli büyümelidir.

Piaff Networking kataloğunuz her zaman yanınızda olmalı. Ne zaman kiminle tanışacağınız hiç belli olmaz!

Eğer bir konu hakkında yorum  ya da soru geliyorsa önce dikkatlice dinleyip net olarak anlayın. Sonra sadece soru üzerine yoğunlaşıp konuyu dağıtmadan mümkün olduğunca net cevap verin. Cevaplarınızda örnek kullanmanız iknayı arttıracaktır.

Tanıtımlarınıza dikkatli bir şekilde hazırlanın, bilginizi sınayın, yeni fikirler edinin ve kendinizi test edin.

İnatlaşmayın! Her insan kendisinin haklı olduğunu savunur. Kimi zaman haksız olduğunu fark etse bile çoğu insan bu esnada bir tartışma başlamışçasına kendisinin haklı olduğunu bilmek ister. Satış sırasında sert yargılarla müşterinizin düşüncesini reddetmeyin.Bunun yerine yanlış düşüncesinin neden yanlış olduğunu kendisinin fark etmesi için örnekler, kanıtlar göstererek konuşun.  Tartışmalardan kaçının!

Her müşteriyle onun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak özel olarak ilgilenin. Onların ihtiyaçlarını ve moda stillerini anlamaya çalışın. İhtiyaca hitap etmek en sık kullanılan ve en yüksek hızda satış başarısı getirirken ihtiyaçların zaman içinde değişiklik göstereceği de unutulmamalıdır.

Yönlendirme soruları kullanın! “Değil mi” ile biten sorular zihni onaylamaya yönlendirirken abartılı kullanımlar negatif etki yaratır. Doğru soruları kullanmak satış başarınızı etkileyecektir!

Referans alın. Memnun kalan müşterilerinizi referans olarak göstermeniz, sonraki satışlarınızı kolaylaştıracktır. Özellikle ilk kez satış yaptığınız birinin güvendiği bir arkadaşını referans göstermeniz satış başarınızı doğrudan etkileyecektir.

Satış gerçekleştiremediğinizde yenildiğiniz, bozguna uğradığınız hissine kapılmayın. Unutmayın! Aldığınız bir “hayır” cevabı, gelecekteki “evet”lerin habercisidir. Bu olayın sizi başarıya ulaştırmada etken olduğunu düşünerek yeni satışlara motive olun…

TAYFUN EREN BAĞCI

Piaff Networking Satış Eğitim Şefi

İnternette Güvenli Alışveriş
BENİ ARAYIN
Web sitemizi kullanırken size daha iyi bir deneyim yaşatmak adına çerezleri kullanıyoruz. Gizlilik ve Güvenlik sayfamızda çerezlerin ne olduğu ve nasıl kullanıldığı anlatılmaktadır. KABUL EDİYORUM
.hosgeldin-kampanya