Kazanmaya Hazır Mısınız? Piaff Temsilcisi Olmak İçin Tıklayın
26. SAYI KATALOG ÇIKTI! ONLİNE KATALOG İÇİN TIKLAYIN

Neden sütyen için ekstra bakım gerekir?

 

İç giyim grubu, özellikle de sütyen çok narin bir dokuya sahiptir. Bir sütyen için, kullanılan kumaşın seçiminden diğer malzemelerin yumuşaklığı ve esnekliğine kadar pek çok kalite değişkeni söz konusudur. Günümüzde artık sütyenin sadece göze hoş görünmesi yetmemekte, uzun ömürlü olması da beklenmektedir. Dolayısıyla uzun ömür dikkatli bakım demektir.

Bir sütyeni diğer hazır giyim ürünleriyle beraber aynı çamaşır makinesine atamaz mıyım?

 

Üreticiler sıklıkla sütyeni elle yıkamayı tavsiye etmektedir. Eğer ürünün bakım etiketinde elle yıkayın yazıyorsa çamaşır makinesine atmaktan kaçınmak gerekir. Çoğu ürünün, özellikle de balenli sütyenlerin tasarımı elle yıkama moduna daha  uygundur. Çamaşır makinesinden kaçınmak için üç önemli neden:

·          Balenler astarından çıkabilir ve makinenize zarar verebilir.

·          T-shirt sütyenleri makinede yıkandığında köpüğü kırışacaktır.

·          Agraf kancaları dantellere takılabilir ve ürüne zarar verebilir.

Her zaman öncelikle kullanım etiketini okuyun ve talimatlara uygun yıkama yapın.

 

Çamaşır makinesi kullanırsam, zararı nasıl asgariye indiririm?

Sütyenlerinizi yıkama çantası içinde makineye atabilirsiniz. Agraf kancaları ya da balenlerin ürüne ya da makineye zarar verme olasılığı düşecektir. Makinenizi düşük sıcaklıktaki hassas yıkama ayarına getirin ve ürünü sıkmadan askıya asarak kurutun. 

 

Bir sütyeni çamaşır kurutma makinesine atamaz mıyım?

Hayır. En düşük sıcaklık ayarı dahi olsa var olan ısı kumaştaki elastana ciddi zarar verecektir. Eğer ki dolgulu bir sütyeni kurutma makinesine atarsanız, dolgular çekecek ve kırışıklıklar ortaya çıkacaktır.

 

Elde yıkama tüyoları?

Soğuk suda hassas deterjanla yıkayın. Sıkmadan askıya asarak kurutun. Çoğu sütyen zaten hassas ve sentetik kumaştan yapıldığı için çabuk kuruyacaktır.   

 

Sütyeni dikkatli kullanırsam, ömrü ne kadar sürecektir?

Düzenli bir kullanımın ardından, gündelik bir sütyenin ömrü iki yıla kadar çıkabilmektedir. Aynı sütyeni iki-üç gün arka arkaya giymemeye özen gösterin.  

 

 

İnternette Güvenli Alışveriş
BENİ ARAYIN
Web sitemizi kullanırken size daha iyi bir deneyim yaşatmak adına çerezleri kullanıyoruz. Gizlilik ve Güvenlik sayfamızda çerezlerin ne olduğu ve nasıl kullanıldığı anlatılmaktadır. KABUL EDİYORUM
.hosgeldin-kampanya