Kazanmaya Hazır Mısınız? Piaff Temsilcisi Olmak İçin Tıklayın
Daha Güzel Görünmenin Sırrı

GÜNÜMÜZDE MODERNİZE EDİLMİŞ OLARAK KARŞIMIZA  ÇIKAN SHAPEWEARLAR ARTIK ÜRETİCİLERİN GÖZDESİ.ÇÜNKÜ BU TOPARLAYICI ÇAMAŞIRLAR ZAYIFTAN KİLOLUYA, KADINDAN ERKEĞE KADAR HERKESİN GÖZDESİ!

 

Genel olarak kıyafetlerin altında belli olmaması gerektiği için , üretimde korse dokuması çok önemli bir yer kaplıyor. Kullanılan kumaşlar oldukça ince, dikişler belirsiz ve askılar şeffaf veya çıkabilir olmalı. Son beş  yıl öncesine kadar , shapewear ürünleri seksi ve estetik görünümleriyle tanınmıyordu. Hatta her kadın temel renklerde gelen korseleri giydiklerini saklamak için şekilden şekle giriyordu. Satışların patlamasıyla shapewear imaj değişikliği de yaşadı. İç çamaşırı firmalarının amacı kadınları utandırmayacak , şık ve zarif modelleriyle beğeni toplayacak korseleri üretmek oldu. Shapewear ve korse giyiminin yükselişe geçmesindeki en önemli destekçiler aslında Hollywood yıldızları. Vücutları , saçları , yüzleri , kısacası her şeyleriyle hayranlık uyandıran yıldızlar kırmızı halıda Shapewear veya “spanx” giydiklerini artık kabul etti. Çünkü sıkılaştırıcı iç giyim kullanımı kiloya bakmıyor hatta yapılan araştırmalara göre en çabuk 38-40 beden ürünler tüketiyor. Bunun sebebi sıkılaştırıcı korselerin ufak tefek fazlalıkları örtmesi ve pürüzleri saklaması.

Doğru Beden Önemli

Beden ölçüsü ‘shapewear’larda  çok önemli. Eğer çok sıkı korse alınırsa korse genişliyor , amacını yitiriyor. Eğer  bol korse alınırsa , sıkıştırmaktan çok badi giymiş etkisi yaratıyor. Korse, hareket özgürlüğünü kısıtlamamalı , fazlalıkların pot farkı yapmasını önlemeli ve kan dolaşımını engellememeli. Üreticiler korseler zaten dokumaları ve elastiklikleriyle normal bir çamaşırdan daha dar şekilde üretiliyor. Örneğin 40 beden bir korseyle 40 beden bir külot aynı darlıkta değil. Bunun için doğru beden bu ürün gamında oldukça önemli.

ERKEKLER DE KULLANIYOR

Son 5 Yılda shapewear her zamankinden daha popüler. Öyle ki erkekler de bu ürünlere oldukça rağbet gösteriyor. Belin yanlarındaki “simit” , pantolonun üstüne sarkan göbek, yağlanmış göğüsler veya dümdüz bir kalça. Bunlar erkeklerin şekillendirici iç çamaşırlarına koşma sebepleri. Kuşak korse olarak kullanılan özel erkek korseleri çıkıntıların düz görünmesini sağlıyor ve bele destek oluyor. Pek çok erkek kalçalarının düzlüğünden şikayetçi, özel dolgulu külotlar sayesinde sporla bir türlü gelişmeyen kaslar forma kavuşuyor. Boxer ve slip seçenekleri olan bu çamaşırlar vücudun dengeli ve düzgün görünmesine yardımcı oluyor. Göğüsleri kontrol altına almak içinse özel kompresyonlu tişört atletler öneriliyor. Daha ufak kusurları kapatmada çok başarılı olan bu ürünler giysilerin daha düzgün durmasını sağlıyor.

*Bel korse : Bu model sadece bel ve göbek kısmını kaplıyor. Dikişsiz kuşak korse olarak satıldığı gibi önden kopçalı veya agraflı modelleri de mevcut. Slip bel korse belin biraz üstüne çıkan bu modelin külot kısmı da var. Yüksek belli bir külot işlevi gören bu korse kalça üzerindeki çıkıntıları da kapatıyor. Külot kısmı tanga olan şekilleri de mevcut.

*Göğüs açık slip korse: Bu model göğüs altına kadar geliyor ve kaymayı önlemesi açısından, mevcut askılara sahip. Sırt kısmının kapalı olması sayesinde istenmeyen sütyen çıkıntılarını önlüyor. Kendinden külotlu ve ağ kısmında tuvalete gitmeyi kolaylaştıran açıklık var.

*Paçalı Korse : Belden dizüstüne kadar inen bu ürünle hem kalçaları hem de basenleri şekillendirmek mümkün. Çift kat yani sıkılaştırıcı özelliği daha yüksek ve agraflı modelleri de mevcut.

*Tam boy korse : Bu model için askılı ve paçalı korse bir arada diyebiliriz. Göğüs kısmı açık veya kapalı olanları mevcut. Mide, göbek, bel, kalça ve basen tüm bölgeleri kontrol eden bu ürün dikişsiz oluyor.

*Korse elbise : Elbiselerin veya eteklerin içine giymek için üretilen bu model askılı oluyor ve diz üstüne kadar iniyor. Göğüsten başlayarak göbek kısmını kaplayan veya sırf etek olarak üretilen çeşitleri var.

*Atlet korse : Adı üstünde atlet şeklinde olan ve genelde basenin üzerine kadar inen bu model özellikle kilosunu üst kısımda taşıyan kadınlar için ideal.

*Erkekler için kuşak korse :  Göbek ve bel kısmını kaplayan bu model aynı zamanda sırt ve bel pozisyonuna destek olup duruş düzeltiyor.

*Kalça dolgulu külot : Kadınların yanı sıra erkekler tarafından da kullanılan bu model daha çıkık bir kalça, popo görünümünü sağlıyor.

Bu Korseler İlginizi Çekebilir

İnternette Güvenli Alışveriş
BENİ ARAYIN
Web sitemizi kullanırken size daha iyi bir deneyim yaşatmak adına çerezleri kullanıyoruz. Gizlilik ve Güvenlik sayfamızda çerezlerin ne olduğu ve nasıl kullanıldığı anlatılmaktadır. KABUL EDİYORUM
.hosgeldin-kampanya