Kazanmaya Hazır Mısınız? Piaff Temsilcisi Olmak İçin Tıklayın

cayma hakkı

İade Hakkı Nedir? 
Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun gereğince, alıcıların teslimat tarihinde itibaren 14 gün içinde iade, cayma haklarını kullanarak,ürünleri iade etme hakları vardır. İade, cayma hakkının kullanılması, hakkınız Piaff Networking’te size özel ayrıcalıklı olarak 20 gündür.

 

3 Adımda Kolay İade

Aşağıdaki adımları takip ediniz...

1-  Temsilci ana sayfanızdan iade talep et veya siparişlerim sayfanızdan ilgili siparişinizin yanındaki İADE butonuna tıklayınız. ( https://www.piaffnetworking.com/iade )
2- İade formunu doldurun ve iade talebimi başlat butonuna tıklayın. İadenizi gönderebilmeniz için kargo anlaşma numaraları cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.
3- Ürünü ve ürünün faturasını bir paket içerisine koyarak seçmiş olduğunuz kargo firmasına anlaşma numarasını vererek karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

* Anlaşma numarası ile gönderilmeyen veya paket içinden fatura çıkmayan iadeler kabul edilmeyecektir. İade gönderinize ilişkin takip numarasını iade işleminiz onaylanana kadar saklamanız, istenmesi durumunda çağrı merkezimize bildirmenizi rica ederiz.

 

İade Hakkının Kullanımı

Alıcı, iade yada cayma hakkını kullanabilmesi için, fatura tarihinden itibaren 20 gün içerisinde iade,cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğini Piaff Networking’e bildirmelidir. Ürün iade edilirken, ürünün teslimi ile birlikte gönderilen faturanın da iade edilmesi gerekmektedir.

İade işleminizi başlatmadan önce sistem üzerinden iade talebi oluşturmayı ya da  0850 302 43 12 numaralı hattan çağrı merkezimizle iletişime geçmeyi unutmayınız.

 

İade Hakkı Kapsamına Girmeyen Ürünleri İyi Bilmelisiniz.

İade hakkının geçerli olmadığı ürünler alt iç çamaşırı, indirimli ve hediye ürünlerdir.

Ürün, özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanıldığı takdirde, üründe meydana gelen değişiklik ve bozulmalar iade, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz.

 

Kargo Ücretine İlişkin Bilgiler
Sıfır Risk gereği ve iade, cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde iade kargo ücreti satıcılara aittir. Alıcılar ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi alıcıların ürünleri iade etme hakkı vardır. Piaff Networking yapılan iadelerde ekstra bir ücretlendirme yapmaz. Tamamen ücretsiz iadenizi bir sonraki alışverişinizde kullanabilirsiniz. Ancak yapılan iadeler işlendiği ayın kariyer ve primini etkilemektedir. Bu nedenle, iade oranlarınızı düşürmeniz Piaffnetworking teki kariyeriniz açısından çok önemlidir.

İade Süresinin Geçerli Olmadığı Durumlar

Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.

Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (Alt iç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

Alt iç çamaşırı, hediye ürün, yıkanmış ürün iadeye tabi olmamaktadır.

Yasa gereği sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler ile paketi/ambalajı açılmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 

 

Tüketici Ürüne Zarar Verirse Alıcı Cayma Hakkını Kullanıp Ürünü İade Edebilir Mi? 

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadenin imkansızlaşması alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa, alıcının, ürünün değerini veya değerindeki azalmayı satıcıya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, satıcı zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına ilişkin alıcı hakkında (Kurum Piaff Networking ) yasal yollara başvurabilir.

İade Hakkı ve Prim Kullanımı

Piaff Networking prim sistemine göre prim kazanabilmek için her temsilci kariyer derecesine göre aktiflik şartı sağlamak durumundadır. Aktiflik şartı iade edilen ücret tutarınca sağlanamıyorsa, aktiflik iptal edilecek olup prim kazancı hesabına yansıtılmaz.

Ödeme tarihinden sonra yapılan iadelerde iadeye ilişkin prim tutarı bir sonraki ay’a eksi (-) bakiye olarak hesabına yansır. Temsilci bu gibi durumlarda yeni aya eksi bakiyesi ile başlayacak olup bir sonraki ay aktiflik şartı “aktiflik için belirlenen tutar+ iade ücreti” miktarında sipariş girmesi gerekmektedir.

Örnekte aktiflik şartınız 120TL ve 50TL’lik iadeniz söz konusu ise, bir sonraki ay aktiflik şartını sağlayabilmeniz için 170TL’lik sipariş girmeniz gerekmektedir.

Ödeme tarihinden önce 50TL’lik iade yapılmışsa ilgili ayın aktifliği sağlanmadığından ilgili ayda prim ödemesi hak edişi sağlanmaz.

 

İade Süresine İlişkin Bilgiler

Piaff Networking iade hakkını kullanarak (vazgeçme durumu) yapılan iadelerde iade süreniz ürün teslim tarihinden itibaren 20 gün olup, hatalı ürün gönderimi gibi Piaff Networking taraflı bir hatadan kaynaklanan iadelerinizi fatura tarihinden itibaren 20 gün içinde yapabilirsiniz. 

 

İnternette Güvenli Alışveriş
BENİ ARAYIN
Web sitemizi kullanırken size daha iyi bir deneyim yaşatmak adına çerezleri kullanıyoruz. Gizlilik ve Güvenlik sayfamızda çerezlerin ne olduğu ve nasıl kullanıldığı anlatılmaktadır. KABUL EDİYORUM
.hosgeldin-kampanya